You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
$nazev_webu $nazev_webu

Gynekologicko - porodnické oddělení

 

Certifikát - Anna Kohutová

Známka - eMimino.cz

IVANČICKÁ PORODNICE

Ivančická porodnice má tradici již od poloviny minulého století. Patří k malým krajským porodnicím s rychlou dostupností FN Brno. Nabízí rodičkám komplexní péči v oblasti porodnictví a ročně se zde narodí 600-700 dětí. Vzhledem k nižšímu počtu porodů, je více prostoru pro řešení individuálních potřeb rodičky. Výhodou malých porodnic je osobní a rodinný přístup. Personál porodnice preferuje přirozený způsob vedení porodu.

Před porodem se při registraci nebo kontrolách na ambulanci porodního sálu rodička seznámí s prostředím i s personálem porodního sálu a má možnost individuální konzultace stran vedení porodu. Všechna svá přání a představy může rodička sepsat formou porodního přání (plánu), které s sebou přinese k porodu. Personál je zvyklý s tímto plánem pracovat.

Porodnice disponuje třemi porodními boxy s možností využití různých porodnických pomůcek (porodnický vak, stolička, míče, overbally, aromadifuzér, masážní pomůcky). Na každém boxu lze využít k tlumení bolestí hydroterapii (dva boxy mají sprchový kout, jeden má vanu-porody do vody neprovádíme), aromaterapii, muzikoterapii nebo bylinnou napářku. Z lékových forem jsou nabízena analgetika, Entonox (rajský plyn) nebo epidurální analgezie. Některé tyto služby jsou zpoplatněny a jsou poskytnuty na přání rodičky.

Díky individuálnímu přístupu je rodičce zajištěno v průběhu porodu dostatek soukromí a intimity. Doprovod u porodu je samozřejmostí, a pokud si přeje, může být zapojován do porodního děje např.  po porodu přestřihne pupeční šňůru. Preferuje se poporodní bonding (miminko po porodu na těle ženy). Tento bonding je podle možností proveden i ženě, která porodila císařským řezem. V případě neakutních císařských řezů ve spinální anestezii je umožněn doprovodu přístup na operační sál.

Stejný osobní přístup je zajištěn i během pobytu rodičky na oddělení šestinedělí. Pokoje jsou zde jedno a dvojlůžkové, v předpokoji je k dispozici WC a sprcha. Personál novorozeneckého oddělení je vysoce erudovaný a vždy ochotný pomoci rodičce zvládnout péči o narozené miminko a vyřešit případné problémy s kojením.

Největším cílem ivančické porodnice je narození zdravého miminka, zdravá maminka a spokojení rodiče, kteří budou na chvíle strávené v ivančické porodnici s radostí vzpomínat.

Box s vanou
Box s vanou
Porodní box
Porodní box
Pokoj šestinedělí
Pokoj šestinedělí

Porodní box

Pokoj šestinedělí

Primář
MUDr. Josef Pulkert - tel. č.: 546 439 481
 

Lékaři: MUDr. Mikuláš Kuczman, MUDr. Mária Straková, MUDr. Monika Melicharová, MUDr. Petr Křipský, MUDr. Lucie Chvátalová, MUDr. Laura Kanisová, MUDr. Kamila Kumprechtová  

Vrchní sestra
Bc. Jolana Štetinová - tel. č. : 546 439 482
 
Kontakty:
 • Porodní sál:
  tel.: 546 439 487 (nonstop)
 •  
 • Ambulance porodního sálu:
  tel.: 546 439 488 (po-pá od 7:00 hod. do 15:00 hod.)
 •  
 • Gynekologické oddělení, šestinedělí:
  tel.: 546 439 484 (nonstop)
 •  
 • Gynekologická ambulance:
  tel.: 546 439 486 (po-pá od 6:30 hod. do 15:00 hod.)
 • V ostatních hodinách pracovních dní a o víkendu probíhá pohotovostní ambulantní provoz, který zajišťuje službu konající lékař v příjmové ambulanci gyn. - por. oddělení v 6. patře budovy L. 
 •  
 • Dny otevřených dveří:
  v. s. J. Štetinová, tel.: 546 439 482, 487
 •  
 • Pacientky na vyšetření (např. preventivní prohlídky, objednání k operaci nebo zákroku, kontrolní UZ ...) s výjimkou akutních stavů objednáváme na tel. 546 439 486 (pokud se v průběhu ordinačních hodin nemůžete dovolat, omlouváme se, sestra asistuje lékaři při vyšetření). Dotazy můžete zasílat také cestou e-mailu na nedomova@nspiv.cz. Pacientky s akutním problémem budou zařazeny mezi objednané pacientky.
 
Informované souhlasy:
 

Podřazené stránky

Oddělení šestinedělí
Novorozenecké oddělení
Dny otevřených dveří
Gynekologické lůžkové oddělení
Gynekologické operace
Gynekologická ambulance
Porodní sál